з 10:00 до 20:00 без вихідних

Механізми трансформації


Найчастіше ми купуємо не просто диван, а диван, здатний перетворитися в ліжко. І хочемо, щоб це перетворення вимагало мінімальних зусиль з нашого боку. Механізм трансформації – це система, яка дозволяє дивану розкладатися.

Механізмів трансформації і їх модифікацій існує багато. Ваш вибір залежить від дизайну виробу, частоти використання дивану як ліжка, розміру приміщення, потреби у великому за розміром спальному місці і наявності ящика для білизни.

Ми виробляємо меблі на основі одинадцяти механізмів трансформації, два з яких ексклюзивні – вони розроблені конструкторами нашої компанії. Одна з розробок запатентована.

Розповімо докладніше про те, які бувають способи розкладання м'яких меблів і які механізми трансформації зустрічаються в наших прямих і кутових диванах, модульних системах, ліжках і кріслах.


Ексклюзивні механізми трансформації

Мааян. Унікальний, запатентований нашою фабрикою, механізм трансформації, що дозволяє перетворити диван в двоспальне ліжко або два окремі односпальні ліжка з ортопедичним матрацом. Нижня висувна частина дивана при розкладці не кріпиться до основної, а стоїть поруч: надійна металева основа забезпечує стійкість, а ніжки зі спеціальним покриттям перешкоджають ковзанню. Незалежну частину дивана при бажанні можна використовувати окремо.

Шахар. Особливість цієї системи в тому, що механізм трансформації як таковий в ній відсутній, що виключає його поломку. Верхнє переносне спальне місце комплектується ортопедичним матрацом, а нижнє може бути зроблено в двох варіантах на ваш вибір: з ортопедичним матрацом або ж з більш тонким матрацом з пінополіуретану без пружинного блоку і з ящиком для білизни.


Стандартні механізми трансформації

Єврокнижка. Найпопулярніший і надійний механізм з направляючими із твердих порід дерева, що забезпечує його довговічність. При розкладанні сидіння висувається вперед, а спинка укладається на місце, що звільнилося. Надійність конструкції, легкість трансформації, а також просторе спальне місце і місткий ящик для білизни зумовлюють популярність цього способу розкладки.

Пантограф або «тік-так». Зарекомендував себе як надійний і практичний механізм, який за способом розкладки нагадує еврокнижку (крокова єврокнижка). Для перетворення такого дивана в ліжко потрібно висунути сидіння вперед, попередньо піднявши його, а спинку опустити на місце, що звільнилося. Пантограф працює як годинник і дуже легко трансформується: «тік» – і вийшло просторе ліжко з одним стиком, «так» – знову затишний диван.

Виїзний. Практичний і простий в експлуатації механізм, завдяки якому диван розкладається вперед. Для того, щоб перетворити диван в ліжко, не знадобиться багато зусиль: потрібно висунути ящик для білизни і на нього за принципом відкриття книжки розкласти м'яку частину дивана. Такий варіант відмінно підходить для щоденного використання: він компактний в складеному вигляді і при цьому трансформується в просторе спальне місце. Як правило, механізм розкладки вперед можна зустріти в невеликих диванах та кріслах-ліжках.

Поворотний або «ножиці». Кутовий диван на основі поворотного механізму – справжній трансформер. Такий спосіб трансформації зовні нагадує ножиці: одна частина дивана легким поворотним рухом приставляється до іншої, утворюючи просторе місце для сну. Для фіксації спального місця передбачений спеціальний механізм «крокодил», який надійно фіксує дві половинки дивана у складеному вигляді.

Спальне місце в таких моделях диванів може складатися з двох або трьох частин, а самі моделі відрізняються за розмірами і функціональністю.

  • Дивани з 2-х половинок більш габаритні і можуть перетворюватися: в великий кутовий диван (2 секції розташовуються під прямим кутом одна до одної), в 2 односпальних ліжка (1 секція відсувається і встановлюється паралельно другої на відстані), в двоспальне ліжко (2 секції зсуваються і створюють просторе спальне місце).
  • Моделі з 3-х частин – більш компактні і їх легко трансформувати: в невеликий кутовий диван (2 секції розташовуються перпендикулярно одна до одної, а за ними розташовується задня відкидна секція), в кушетку (2 диванні секції зсуваються і ви отримуєте зручний варіант для того, щоб влаштуватися напівлежачи, спираючись на задню частину дивана), в двоспальне ліжко (досить опустити задню відкидну частину, і ви отримаєте повноцінне місце для сну).

Дельфін. Популярний і надійний диванний механізм трансформації. Принцип його роботи дуже простий: потрібно за приховану петлю або ручку витягнути спальний блок, який знаходиться під сидінням і, піднявши його, встановити на одному рівні з сидінням дивана. В результаті виходить просторе і зручне спальне місце з рівною поверхнею.

Механічний підйомний механізм «спинки» матраца. Дозволяє регулювати кут нахилу верхньої частини матраца в ліжку. «Спинка» піднімається механічно: на ній знаходиться тканинна петля, за яку потрібно тягнути на себе. Завдяки конструкції  «трищітка» з 12-ю зазубринами можна зафіксувати верх матраца в будь-якому з 11-ти положень до кута 45º.

Електричний підйомний механізм «спинки» матраца. Зручний механізм, що дозволяє змінювати кут нахилу верхньої частини матраца, не встаючи з ліжка. «Спинка» матраца плавно піднімається при натисканні кнопки електричного пульта управління до 45º. Пульт дуже компактний і кріпиться збоку до нижньої частини матраца. Цей механізм по достоїнству оцінять ті, хто любить працювати напівсидячи-напівлежачи. Особливо він незамінний для тих, хто змушений проводити багато часу в ліжку за станом здоров'я.

Підйомний механізм матраца. Використовується в ліжках для доступу до ящика для постільної білизни. Максимальний кут підйому 35º. Механізм оснащений потужними газовими підйомниками, які забезпечують підтримку матраца і його фіксацію в крайньому положенні, завдяки чому можна піднімати і опускати матрац без значних зусиль, а також спокійно складати і діставати речі з ящика, не притримуючи матрац.

Алєко. Механізм, який часто використовується в кріслах-ліжках. Щоб розкласти цей механізм потрібно одночасно однією рукою взятися за основу крісла, а іншою – за петлю, яка знаходиться за посадкової подушкою, і потягнути на себе, після чого опустити спинку в нішу, що звільнилася. В розкладеному вигляді утворюється спальне місце з кількома стиками, яке фіксується на підлозі за допомогою металевих ніжок.


Який механізм краще вибрати?

Коли мова йде про часте розкладання та складання дивану – зручність виходить на перший план. Тому, перш ніж купити диван, переконайтеся в тому, що його трансформація не доставляє вам незручностей, і приділіть увагу надійності механізма розкладання.

У наших магазинах представлений великий вибір м'яких меблів, які можна купити з доставкою не тільки до Києва, а в будь-який куточок України: тут ви можете подивитися на різні моделі диванів, ліжок і крісел, і особисто визначитися, який механізм трансформації зручніше – так вам буде простіше зробити вибір і ви будете впевнені в покупці.